Goedemorgen, WEER 2 BERICHTEN OVER ABNORMAAL VERKEERSGEDRAG. Met 214 km/u over de weg en ook 14 jarige bestuurder belandt gekanteld naast de dijk met ook enkele passagiers van die leeeftijd....
Zie en lees verder art. van NOS-NIEUWS Twitter (bron)
NOS NIEUWS • BINNENLAND • GISTEREN, 12:57
Man scheurt met 214 km/u door Brabant, moet rijbewijs en auto inleveren
De politie heeft gisteravond tussen Tilburg en Loon op Zand een automobilist aangehouden die met grote snelheid over de Midden-Brabantweg reed. De bestuurder bleek een man van 26 uit Goirle.
De auto, een Audi A3, was rond 20.00 uur op de N261 ter hoogte van Loon op Zand gespot door een agent. Met een lasergun constateerde de politie dat de automobilist 214 kilometer per uur reed waar 100 is toegestaan. Daarop besloot de agent de auto achterna te gaan en aan de kant te zetten.
Omdat de man meer dan 100 procent over de toestaande snelheid reed, is naast zijn rijbewijs ook zijn auto in beslag genomen. Hij was al eerder beboet voor te hard rijden.
Verkeerspolitie Zwb@TeamVerkeerZWB

Met 214 km/u reed een 26-jarige man uit Goirle in deze snelle Audi S3 over de #N261 Midden-Brabantweg tussen Tilburg en Loon op Zand. Het rijbewijs van de in herhaling vallende snelheidsduivel werd ingevorderd én zijn bolide werd inbeslaggenomen. ^rp #verkeerspolitiezwb
14 uur geleden
Deel dit artikel:
NOS NIEUWS • REGIONAAL NIEUWS • GISTEREN, 16:01 • AANGEPAST GISTEREN, 16:02
14-jarige joyrider belandt met bestelbus naast de dijk bij Lopik
112MEDIAUTRECHT
Bij Lopik is vannacht een bestelbus van de weg geraakt en op zijn kant in de berm terechtgekomen. Achter het stuur bleek een 14-jarige jongen te zitten. De andere vier inzittenden waren nog jonger.
De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van een mogelijke ruzie bij een woning in Lopik. Toen agenten de wijk inreden zagen zij een bestelbus met gedoofde lichten wegrijden. "Wij gaven dit voertuig een stopteken, maar deze werd genegeerd", schrijft een dienstdoende agent op Instagram.
Het busje reed in de richting van de Lekdijk. Op de dijk verloor de bestuurder de macht over het stuur, waarna het busje naast de dijk op zijn kant terechtkwam. "We stapten uit en schrokken ons rot. We hoorden jonge kinderen schreeuwen uit het voertuig en we waren bang dat zij behoorlijk gewond waren", aldus de agent.
Auto stiekem meegenomen
Agenten wisten de inzittenden te bevrijden en ontdekten dat er een 14-jarige jongen achter het stuur had gezeten. De vier andere kinderen in de bus, 11 en 12 jaar oud, zaten los in de laadbak. "Uiteindelijk bleek dat de jongeren aan het joyriden waren gegaan", schrijft de agent.
Niemand raakte gewond, al moest een kind voor controle naar het ziekenhuis, meldt RTV Utrecht. "Dit had heel anders af kunnen lopen", aldus de agent. "Zij hadden dit samen bekokstoofd en waren allen stiekem het huis uit geslopen, en de diverse ouders wisten van niks."
De jonge bestuurder is aangehouden. Hij wordt verdacht van diverse verkeersdelicten en het in gevaar brengen van anderen.
Deel dit artikel:
Dit is een artikel van RTV Utrecht